GoodNetwork to więcej niż fundacja – to sieć szkół i organizacji z wielu krajów, których łączy idea Rozmawiasz-Pomagasz. W Afryce mówimy o niej Talk&Help, w Ameryce Łacińskiej – Hablas – Ayudas. Jesteśmy społecznością aktywnych ludzi, która chce wiedzieć, komu pomaga, jak wykorzystywana jest ta pomoc, osobiście znać ludzi, których wspieramy w odległych krajach i z którymi realizujemy wspólne projekty edukacyjne oraz być z nimi w ciągłym kontakcie.

Czasem na naszej drodze pojawia się coś

obok czego nie możemy pozostać obojętni.

Czasem na naszej drodze pojawia się coś obok czego nie możemy przejść obojętnie. Coś porusza niesamowicie głęboko. Monika Wanijru i jej walka z okrutną tradycją, wbrew swojej własnej społeczności i w niewyobrażalnie dla nas trudnych warunkach jest właśnie osobą, obok której nie sposób przejść obojętnie.

Co prawda Fundacja GoodNetwork skupia się bardziej na pomocy w edukacji niż na sprawach społecznych, ale tego tematu nie zamierzamy przemilczeć. Monika i jej Entito Africa, poprzez edukację walczy z FGM (Female Genial Mullation (więcej) czyli z rytualnym obrzezaniem dziewcząt. Postanowiliśmy wspierać Monikę w jej walce.

W związku z tym zapraszamy na spotkanie On-Line, w trakcie którego Monika przedstawi swoją historię, ale przede wszystkim opowie, jak to jest być liderką w tak niesprzyjającym środowisku, walczącą ze swoją własną tradycją.

Więcej o Monice Wanijru możesz przeczytać tutaj