Goodwood
Aktualności

Międzykontynentalne spotkania on-line dla szkół

Dodano :2020-09-01

Międzykontynentalne spotkania on-line dla szkół

Rozpoczynamy nabór do Międzynarodowego Programu Edukacyjnego Rozmawiasz-Pomagasz. Pierwsza i kolejna odsłona naszego projektu dla szkół zaowocowała nawiązaniem znajomości uczniów z ok. 50 szkół w Polsce z ich rówieśnikami w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Lekcje on-line to ciekawy sposób na poszerzenie horyzontów młodych ludzi. To spotkanie twarzą w twarz z nową kulturą, obyczajami i językiem obcym oraz poznanie nowych przyjaciół z egzotycznych krajów!

Międzynarodowy Program Edukacyjny Rozmawiasz-Pomagasz to także realne wsparcie dla partnerskich organizacji niosących pomoc wśród najbardziej potrzebujących.

Nabór dla szkół trwać będzie nieprzerwanie aż do odwołania, a sam projekt  został poszerzony o dodatkowe walory edukacyjne. Chcemy, żeby dzieci i młodzież biorące udział w projekcie, wyniosły konkretną wiedzę, dlatego proponujemy wspólną naukę geografii, wiedzy o kulturze oraz języka obcego. Rozmawiamy po angielsku i hiszpańsku z organizacjami i szkołami z Syrii, Kenii, Nigerii, Rwandy, Pakistanu, Boliwii, Nikaragui oraz Polski.

Cieszy nas fakt, że nasza inicjatywa została po raz kolejny objęta patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz patronatami TVP Katowice, Dziennika Zachodniego, Radia Katowice, portalu Nasze Miasto oraz Prezydentów Miast: Katowic, Zabrza i  Chorzowa.

To będą niezapomniane on-line spotkania międzykontynentalne!

Ewentualne pytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres: info@goodnetwork.pl

Zapraszamy do współpracy!

 

GoodNetwork

Wesprzyj nasze dzieła